Amazon Fire 7, USB-C girişi ile güncellendi

USB-C’nin evrenselliği her geçen gün daha da artıyor. Hükümetlerin bile yasalar ile standartlaştırmayı düşündüğü bu teknoloji, günden güne daha çok cihaza yayılıyor. Geçtiğimiz yıl, Kindle Paperwhite okuyucusunu USB-C ile güncelleyen Amazon, şimdi bir cihazını daha güncelledi.

Yeni Fire 7 daha yüksek performans ve USB-C ile geliyor

Amazon’un Fire tablet ailesinin giriş seviye modeli Fire 7, 2019 yılından sonra ilk kez güncellendi. Güncellemenin en dikkat çeken yanı ise microUSB girişinin USB-C ile değiştirilmesi oldu. Fire 7, Amazon’un ilk USB-C destekleyen tableti olmasa da artık bu portun kullanılması çok iyi bir haber.

USB-C girişli AirPods ve Mac aksesuarları geliyor

3 gün önce eklendi

Ayrıca Amazon, yeni 4 çekirdekli işlemci ile cihazın %30 daha yüksek performans vereceğini de belirtti. Cihaz, önceki nesildeki 1GB RAM’i ise 2GB’a çıkartmış ancak 7 inçlik ekran hala 1024×600 çözünürlüğünde. Cihazın kameraları ise 2MP 720p çözünürlüklü sensörler ile güncellenmiş. 16 ve 32GB seçenekleri sunan Fire 7, reklamlar ile beraber 59.99 dolardan başlayarak ön siparişe açılmış durumda. USB-C’nin gittikçe standart olduğu bu günlerde, başka port kullanan firmalar eleştiri almaya devam edecek gibi gözüküyor.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Tablet Haberleri
  • Amazon Fire 7 3 yıl sonra güncellendi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.