Avukat ve kızı boşanma kademesindeki eşi tarafından kaçırıldı

Diyarbakır’da avukat Türkan Gülistan Tekin ve velayeti kendisinde olan 2,5 yaşındaki kızı, teze nazaran, boşanma basamağındaki kocası tarafından kaçırıldı. O anlar kameralara yansıdı.

Diyarbakır’da, nisan ayında avukat Türkan Gülistan Tekin, kızı B.D.G’yi kaçırmakla suçladığı boşanma kademesindeki eşi F.G.’nin, konutunun önüne sopa ile geldiği savıyla KADES butonuna basarak yardım istedi.

Tekin’in şikayeti ile polis merkezine götürülen F.G., kızının kendisinde kaldığını belirtti.

Şikayetini geri çekme kuralıyla kızını annesine teslim eden F.G., sözünün akabinde yurt dışı yasağı konularak hür bırakıldı.

İKİSİ DE KAÇIRILDI

Bu akşam saatlerinde Bülent Tekin, torunu B.D.G. ile oturdukları apartmanın ardında yemek yerken kızının sekreterinden gelen telefonu açtı.

Sekreterden kızı Gülistan’ın konutunun karşısında bir arabaya bindirilip kaçırıldığı haberini alan Tekin, torununu da alarak süratle yürümeye başladı.

Merdivenleri çıkarken, bir kişi, Tekin’in ardındaki torunu B.D.G.’yi kucağına alarak kaçırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansırken, Türkan Gülistan Tekin’in de bindirildiği aracın süratle uzaklaşması cep telefonu kamerasınca kaydedildi.

Bunun üzerine Bülent Tekin, polis merkezine giderek, kızını ve torununu kaçırdığı teziyle F.G.’den şikayetçi oldu.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Ofis Amirliği takımları, Türkan Gülistan Tekin’in kaçırıldığı sav edilen ve plakası belirlenen minibüsü Bismil kara yolu üzerinde durdurdu. Fakat, Tekin ve kızına rastlanmadı.

‘SAÇLARINDAN ÇEKEREK APARTMANIN ÖNÜNDE ZORLA MİNİBÜSE BİNDİRİLDİ’

Torunuyla yemek yerken, kızının sekreterinin aradığını belirten Bülent Tekin, şöyle konuştu:

*Torunumla yemek yiyorduk. O sırada kızımın sekreteri telefonla aradı. Ağlıyordu, sesler falan geliyordu. ‘Gülistan kaçırıldı, yetiş’ dedi. Ben de heyecanla yürümeye başladım.

*O sırada torunum da yürümeye başladı. Aslında 20 metrelik uzaklıktı gideceğim yer. Yola çıktığımda meğer çocuğu da gerimden kaçırmışlar. Kalabalık vardı, ben de onlar da polisi çağırdık. Kızım Türkan Gülistan Tekin, eşine boşanma davası açmıştı.

*Koca şiddeti nedeniyle birtakım davalar da vardı. Kaçırma nedeni boşanma davasını geri çekme, şikayetlerinden vazgeçmesi içindir.

*Kendisinin de dahil olduğu 4 bireyle kaçırıyor. Saçlarından çekerek apartmanın önündeki araca bindiriyorlar.

İmdat diye bağırıyor lakin kimse kurtarmıyor. Şikayetçi olduk, annesiyle birlikte çok vahşice bir olay. Affedilecek bir olay değildir. Ülkemizde bu türlü şeyler olmamalı. (DHA)

Related Posts

Rus ordusunda lojistikten sorumlu bakan yardımcısı vazifeden alındı

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bulgakov’un öteki bir vazifeye atanması nedeniyle Rusya Savunma Bakan Yardımcılığı …

Mergim Berisha’dan hazırlık maçında 4 gol!

Fenerbahçe ‘nin 2021/22 dönemi başında Salzburg’dan 5 milyon Euro karşılığında renklerine bağladığı Mergim Berisha, hem geçen sezonki etkisiz …

Danel Sinani’den itiraf! ‘Fark atabilecek bir Türkiye bekliyorduk’

A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar Ligi’nin 5’inci haftasında Lüksemburg’u konuk etti. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’ndaki mücadele 3-3’lük …

Polisin ceza yazdığı taksici: ‘Emekli memurum, meslektaşa yardımcı olmadı’

“MESLEKTAŞA YARDIMCI OLMADI, AFERİN UYGUN VAZİFE YAPIYOR” Polis takımlarının durdurduğu bir taksiciye emniyet kemeri takmadığı için ceza …

ABD’den Türkiye’ye arabuluculuk teşekkürü

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Ukrayna ve Rusya ortasında savaş esiri takasındaki arabuluculuğu için Türkiye’ye teşekkür etti …

Galatasaray’ın transferleri dünya basınında!

Türkiye’de 8 Eylül’de sona eren birinci transfer ve tescil periyodunda birçok yıldız oyuncuyu takımına katan Galatasaray, yaptığı transferlerle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.