Eşinin meskenine baltayla saldırmıştı: Mahsun Kırmızıgül’ün kardeşi için karar verildi

İstanbul Beşiktaş’ta evli olduğu Seval Bazancir’in konutuna baltalı taarruzda bulunan, müzikçi Mahsun Kırmızıgül’ün kardeşi Yusuf Bazancir’in yargılanmasına başlandı.

Mahkemede Seval Bazancir şikayetinden vazgeçtiğini söylese de hakim cürmün sabit olduğunu belirterek Yusuf Bazancir’i “Silahla tehdit” cürmünden 1 yıl 11 ay mahpus cezasına çarptırdı. 

İstanbul 56. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Yusuf Bazancir katıldı. Şikayetçi Seval Bazancir ve taraf avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu. 

“FİZİKİ ŞİDDET AKLIMDAN GEÇMEDİ” 

Duruşmada savunma yapan sanık Yusuf Bazancir olay günü eşiyle telefonda tartıştıklarını söyleyerek, “Eve gittiğimde eşim kapıyı açmadı. Ben de ısrar ettim. Sistemli hudut ilaçları kullanıyorum. İlaçlarım içerideydi. Kapıyı açmayınca öfkelendim. Kapıyı kırarım dedim. Kıramazsın dedi. O anlık öfkeyle baltayı alarak kapıya vurdum. Tek hedefim içeri girip ilaçlarımı almaktı. Fiziki şiddet aklımdan geçmedi. Bugüne kadar bu türlü bir şey olmadı. Tehdit etmedim, küfür etmiş olabilirim. Şu an eşimle ıstırabımız yok. Tatsız bir olay yaşadık. Keşke yaşanmasaydı” dedi. 

“BUGÜNE KADAR EŞİM TARAFINDAN BANA UYGULANAN BİR ŞİDDET OLMADI”

Şikayetçi Seval Bazancir ise, eşine çok sonlandığı için kapıyı açmadığını söyleyerek, “Israrla ilaçlarını istedi. Ben de vermeyeceğimi söyledim. Kapıyı açmayacağımı söyleyince, ‘açarım’ dedi. Ben de açamazsın dedim. O sırada bahçede olan baltayı alarak kapıya vurdu. Ben de KADES uygulamasından yardım istedim. Bugüne kadar eşim tarafından bana uygulanan bir şiddet olmadı. Olay sırasında tehdit etmedi lakin küfür etti. Eşimden şikayetçi değilim” formunda konuştu. 

SAVCI CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ 

Duruşma savcısı temel hakkındaki mütalaasında, şikayetçi Seval Bazancir’in sanığın kendisini tehdit etmediğini söylediği, tabir ve kanıtlar değerlendirildiğine mağdurun birinci tabiri geçerli olduğu aktarıldı. Mütalaada, Seval Bazencir’in eşini kurtarmaya yönelik beyanda bulunduğu tabir edildi. Savcı sanık Yusuf Bazancir’in “Silahla tehdit” cürmünden cezalandırılmasını talep etti. 

YUSUF BAZANCİR’E 1 YIL 11 AY HAPİS 

Son kelamı sorulan sanık Yusuf Bazancir, “Bizim şu an keyifli bir evliliğimiz var. Beraatımı talep ediyorum” dedi.

Alınan savunma ve beyanların akabinde kararını açıklayan mahkeme, “Silahla tehdit” cürmünün sabit olduğunu belirterek, sanık Yusuf Bazancir’i 1 yıl 11 ay 10 gün mahpus cezasına çarptırarak kararın açıklanmasını geri bıraktı.

“KANUN BU YAPACAK BİR ŞEY YOK”

Duruşma sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Yusuf Bazancir, “Tatsız bir olay yaşadık, yapacak bir şey yok şu anda hayatımıza devam ediyoruz. Kanun bu yapacak bir şey yok, hürmet duyacağız kanunlara. İtirazımızı da edeceğiz” tabirlerini kullandı.

“NORMALDE BERAAT OLMASI GEREKİRDİ”

Bazancir’in avukatı Pınar Kaya ise “İtirazımızı yapacağız, karar bize nazaran, bizim istemediğimiz bir karar. Olağanda beraat olması gerekirdi, hasebiyle biz gerekli mercilere itirazımızı yapacağız” dedi. 

İDDİANAME 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Beşiktaş’ta 9 Mart 2022 tarihinde yaşanan olayda kuşkulu Yusuf Bazancir ve müşteki Seval Bazancir’in ortalarında geçen telefon görüşmesi sırasında tartışma yaşadıkları ve bunun üzerine kuşkulu Yusuf Bazancir’in, eşiyle birlikte yaşadığı konuta gelerek elinde bulunan balta ile kapıyı açmaya çalıştığı, eşi Seval Bazancir’e hitaben “Seni elime geçirirsem geberteceğim” biçiminde tehditte bulunduğu anlatıldı.

İddianamede müşteki Seval Bazencir’in olayla ilgili olarak şikayetçi olmasının üzerine soruşturma başlatıldı. 15 Mart 2022 tarihinde ise müşteki Seval Bazancir’in şikayetinden vazgeçtiği lakin şüphelinin üzerine atılı cürmün takibinin şikayet kaidesine bağlı olmadığı aktarıldı.

İddianame, kuşkulu Yusuf Bazancir’in savunmasında suçlamaları kabul ettiği ve pişman olduğunu belirtildi. Kuşkulu Yusuf Bazancir hakkında ‘Silahla tehdit’ kabahatinden 2 yıldan 5 yıla kadar mahpus cezası talep ediliyordu. 

Related Posts

Yeni Malatyaspor, Cihat Arslan’la yollarını ayırdı

Geçtiğimiz dönem Muhteşem Lig ‘e veda eden ve TFF 1. Lig’de gayret eden Yeni Malatyaspor’da Cihat Arslan devri sona erdi. Daha evvel de …

Öğretmenler gece meydanlarda… Mecbur bırakıldıkları koşullara bak

Her geçen gün artan enflasyon ve hayat pahalılığı gittikçe vatandaşı zor duruma sokmaya devam ediyor. Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, özel …

Nikaragua nerededir? Nikaragua’nın başşehri neresi? Nikaragua hangi para ünitesini kullanıyor?

Nikaragua Cumhuriyeti, 29.495 km²’lik yüz ölçümüyle Orta Amerika kıstağının en büyük ülkesidir.  NİKARAGUA NEREDEDİR? Ülke, kuzeyde Honduras …

Litvanya Rus diplomatı istenmeyen adam ilan etti

Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaş devam ederken Litvanya ile Rusya karşı karşıya geldi…Litvanya Dışişleri Bakanlığı bugün Rusya’nın ülkedeki en …

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a yanıt… “Maliyetini İBB karşılıyor”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ”Bazıları bizim yaptığımız raylı sistemleri sahiplenmeye çalışıyorlar” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdi …

Alanyaspor 1-1 Giresunspor (Maçın özeti)

Spor Toto Süper Lig’in 8. haftasında Alanyaspor ile Giresunspor karşı karşıya geldi. Alanya’da oynanan karşılaşma 1-1’lik eşitlikle sona erdi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.