Gaziantep Üniversitesi en az lise mezunu işçi alımı başladı! Müracaatlar ne vakit bitiyor?

Gaziantep Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü hususunun (B) fıkrası uyarınca 42 işçi alımı yapacağını açıkladı. KPSS puan sıralaması temel alınacak görevlendirmeden adaylardan en az lise mezunu olma kuralı aranıyor. Ayrıyeten adaylara ait özel müracaat kaidelerinde gerekli evraklara, müracaat tarihinden müracaat biçimine kadar merak edilen tüm ayrıntılar yayınlanan ilan ile paylaşıldı. 

Gerekli Dokümanlar Neler?

  1. KPSS Sonuç Belgesi

  2. Tecrübe istenilen durumlar için meslek kodunu gösterir SGK hizmet dökümüyle birlikte resmi yahut özel kuruluşlardan müracaat tarihleri içerisinde alınmış iş tecrübe dokümanı (Islak imzalı olarak müracaat formuna eklenecektir.)

  3. Sertifika istenilen durumlar için ilgili evrakın aslı yahut onaylı sureti,

  4. Nüfus Cüzdan Sureti. (E-devletten alınan karekodlu evraklar kabul edilir.)

  5. Diploma yahut Mezun Dokümanı, (E-devletten alınan karekodlu dokümanlar kabul edilir.)

  6. Askerlik durum belgesiSon Müracaat Ne Vakit?

Gaziantep Üniversitesi işçi alımı müracaatları 6 Haziran 2022 tarihinde başlayıp 20 Haziran 2022 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar gerekli dokümanlar ile birlikte Gaziantep Üniversitesi İşçi Dairesi Başkanlığına şahsen müracaatlarını yapmaları gerekiyor. Kargo yahut posta ile yapılan müracaatlar mutlaka dikkate alınmayacak.

Başvuru Kaideleri Neler?

A-Başvuru yapacak adaylarda, tahsille ilgili şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci unsurundaki aşağıda belirtilen genel koşullar aranır.

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2. Taksirli Cürümler hariç olmak üzere; affa yahut vakit aşımına uğramış veya para cezasına çevrilmiş yahut ertelenmiş, hükümlülüklerine ait kayıtları isimli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak yahut soruşturma altında olmamak.
3. Müracaat tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak.
4. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak.
5. 657 sayılı Kanununun 53’üncü hususu kararları gizli kalmak kaydıyla vazifesini devamlı yapmasına pürüz olabilecek beden ve akıl hastalığı yahut beden sakatlığı ile mahzuru bulunmamak.

B- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B unsuru yeterince, “sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet mukavelesine karşıt hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca kontratlarının feshedilmesi yahut kontrat periyodu içerisinde Bakanlar Heyeti Kararı ile belirlenen istisnalar hariç mukaveleyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kuramların kontratlı işçi konumlarında istihdam edilemezler.” kararı uyarınca müracaatları kabul edilmeyecektir.

C- Daha evvelden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile vazifesinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

1 – Başvuracak adayların, başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.
2 – 2020 yılı KPSS imtihanına girmiş olmak. (önlisans mezunları için 2020 KPSS P93, Ortaöğretim (lise ve dengi) mezunları içim KPSS P94) Adayların KPSS puanı ile başvurduğu nitelik kodunda aranan tahsil koşuluna uygun olması gerekmektedir.
3 – Rastgele bir Toplumsal Güvenlik Kurumundan, emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.
4 – Nöbet yöntemi çalışmaya pürüz bir durumun bulunmaması.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Related Posts

Yeni Malatyaspor, Cihat Arslan’la yollarını ayırdı

Geçtiğimiz dönem Muhteşem Lig ‘e veda eden ve TFF 1. Lig’de gayret eden Yeni Malatyaspor’da Cihat Arslan devri sona erdi. Daha evvel de …

Öğretmenler gece meydanlarda… Mecbur bırakıldıkları koşullara bak

Her geçen gün artan enflasyon ve hayat pahalılığı gittikçe vatandaşı zor duruma sokmaya devam ediyor. Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, özel …

Nikaragua nerededir? Nikaragua’nın başşehri neresi? Nikaragua hangi para ünitesini kullanıyor?

Nikaragua Cumhuriyeti, 29.495 km²’lik yüz ölçümüyle Orta Amerika kıstağının en büyük ülkesidir.  NİKARAGUA NEREDEDİR? Ülke, kuzeyde Honduras …

Litvanya Rus diplomatı istenmeyen adam ilan etti

Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaş devam ederken Litvanya ile Rusya karşı karşıya geldi…Litvanya Dışişleri Bakanlığı bugün Rusya’nın ülkedeki en …

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a yanıt… “Maliyetini İBB karşılıyor”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ”Bazıları bizim yaptığımız raylı sistemleri sahiplenmeye çalışıyorlar” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdi …

Alanyaspor 1-1 Giresunspor (Maçın özeti)

Spor Toto Süper Lig’in 8. haftasında Alanyaspor ile Giresunspor karşı karşıya geldi. Alanya’da oynanan karşılaşma 1-1’lik eşitlikle sona erdi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.