Kılıçdaroğlu: Son Gelişmeler Şunu Net Göstermiştir Ki, Mütedeyyin Gençlerin Yeri de Millet İttifakıdır.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Son gelişmeler şunu net göstermiştir ki, mütedeyyin gençlerin yeri de Millet İttifakıdır. Üzülerek görüyorum ki, Cumhur İttifakı kadına şiddeti savunan bir birlikteliğe dönüşmüştür” dedi.

Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bu gece sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, mütedeyyin gençlerin de yerinin Millet İttifakı olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle:

“Son gelişmeler şunu net göstermiştir ki, mütedeyyin gençlerin yeri de Millet İttifakıdır. Üzülerek görüyorum ki, Cumhur İttifakı kadına şiddeti savunan bir birlikteliğe dönüşmüştür…”

Kılıçdaroğlu, 12 Mart’ta muhafazakar genç kadınlara seslenerek, “Biz baskıcı olan her şeyden arındık, demokratikleştik. Onlar en baskıcı olanı yanlarına çektiler. Kadına şiddetin önlenmesi kanununa savaş açanı ittifak ortağı yaptılar. Kazanım ve özgürlüklerinizin yok edilmesine izin vermeyeceğiz” demişti.

Kılıçdaroğlu, bu açıklamasının ardından 6284 sayılı “Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun”a dikkat çekerek, “Paylaşımı alıntılayan AK Parti milletvekillerine teşekkür ederim. Panikle yazdıklarına göre, İletişim Başkanlığı da bu konunun ne kadar önemli olduğunun farkında. 6284’ün kaldırılmasına asla izin vermemeliyiz. Bu tüm kadınların ortak meselesidir” açıklamasını yapmıştı.

AKP yöneticileri geçtiğimiz hafta, Yeniden Refah Partisi ile görüşürken, Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) ise seçimlerde Cumhur İttifakını destekleyeceğini açıklamıştı. Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılmak için 6284 sayılı Kanun’un kaldırılmasını şart koştuğu belirtilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir