Merzifon Belediyesi’nin klasik hale getirdiği, 5. Kitap Fuarı, 14 Mayıs’ta kapılarını açtı

Merzifon Belediyesi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen Merzifon Kitap Fuarı, 14 Mayıs ile 22 Mayıs tarihleri ortasında gerçekleştirilecek.  200’ün üzerinde şair, müellif ve gazeteci sevenleriyle buluşacak. 231 yayınevinin katılacağı fuarda, söyleşiler, şiir dinletileri, şovlar ve imza günleri üzere etkinlikler yapılacak. 

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı da içine alacak olan fuar, 14 Mayıs-22 Mayıs tarihleri ortasında Merzifon Kapalı Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek. 

Merzifon Belediye Lideri Alp Kargı, süper bir kitap fuarı hazırladıklarını belirterek, tüm kitapseverleri fuara davet etti.  

Lider Alp Kargı, bölgenin en itibarlı kitap fuarı olarak tabir ettiği Merzifon Kitap Fuarı’nda, evvelki yıllarda seçkin yayınevlerini ağırladıklarını belirterek “Her yıl bir evvelkinden daha uygununu daha niteliklisini düzenlemeyi emel edindiğimiz kitap fuarımıza kitapseverlerin gösterdikleri ağır ilgi bu gayemizde bizlere rehberlik edip, güç veriyor. Toplumsal belediyecilik anlayışıyla halkımızın her türlü muhtaçlığına karşılık vermeye çalıştığımız üzere, kültürel ve sanatsal muhtaçlıklarını karşılamak için de elimizden geleni yapmaktayız. Havaalanına sahip olan ve coğrafik pozisyon itibariyle de stratejik bir noktada bulunan kentimizde gerçekleştirdiğimiz kitap fuarımız, etraf vilayet ve ilçelerden gelen ziyaretçileri tarafından da ağır ilgi görüyor.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’YLA TAÇLANACAK 

Lider Kargı; “Kazandığımız tecrübe, kitap dostlarının dayanağı ve değerli yayınevlerinin özverisiyle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızı da içerisine alan tarihte, bu yıl çok daha hoş ve kalabalık bir kitap fuarı olacağına inandığımız Merzifon 5. Kitap Fuarı’mızı 14 Mayıs – 22 Mayıs 2022 tarihleri ortasında gerçekleştiriyoruz.. Merzifon 5. Kitap Fuarı’mızda siz bedelli kitap dostlarını ağırlamaktan ve yediden yetmişe herkese hitap edecek olan bu saygın, nezih ortamı sizlerle paylaşmaktan büyük memnunluk duyacağız.”dedi.

200’ÜN ÜZERİNDE ŞAİR VE MÜELLİF OKURLARIYLA BULUŞACAK

Her yaştan ve her bölümden okuyucuyu bir ortaya getirmeyi başaran Merzifon Kitap Fuarı’nın bu yılki mottosu ise “ Kitap Herkesi Buluşturur”.

14-22 Mayıs tarihlerinde saat 10:00 ile 20:30 ortası ziyarete açık olacak olan fuara muharrirlerimiz söyleşi ve imzalarıyla katılıyor. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.