Rust Steam Auth Failed hatası nasıl çözülür? Rust Steam Auth Timeout hatası!

2013 yılında geliştirilen ve 2018 yılında tam sürüm ile piyasaya sürülen Facepunch Studios’ın açık dünya hayatta kalma oyunu Rust‘ta popüler dijital video oyun dağıtımcısı Steam üzerinden giriş yapmaya çalışan oyuncular, “Steam Auth Failed” veya “Steam Auth Timeout”hatası ile karşılaşmaktadır. Peki, Rust Steam Auth Failed hatası nasıl çözülür? Rust Steam Auth Timeout nasıl çözülür? İşte detaylar…

RUST STEAM AUTH TIMEOUT HATASI NASIL ÇÖZÜLÜR?

Sunucuya bağlanmaya çalıştığınız zaman karşınıza çıkan Steam Auth Failed hatasının çözümü için birkaç farklı yol bulunmaktadır:

STEAM SUNUCUSU

Bu hata, Steam sunucuları ile alakalı olabilir. Steam sunucusu ile alakalı olup olmadığını öğrenmek için kütüphanenizdeki başka birçok oyunculu oyuna girmeye çalışın. Eğer girmiyorsa, Steam sunucularında problem vardır ve tek çözüm düzelmesini beklemek olacaktır.

RUST SUNUCUSU

Steam sunucuları sağlam ise Rust sunucularında problem olmuş olabilir. Rust sunucularında çökme gibi sorunlar olabiliyor. Buradan Rust sunucularının çöküp çökmediğini görebilirsiniz. Eğer son 24 saatte şikayetler bulunuyorsa Rust sunucuları çökmüş olabilir.

ÇÖZÜM YOLLARI

Hata ile karşılaşmadan önce oyun düzgünce çalışıyorsa, bu oyuncu kaynaklı bir sorun olabilir, bunun için internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer internet bağlantınız gözüküyorsa aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  • Modeminizi resetleyin
  • Bilgisayarınızdaki güvenlik duvarının Rust’ı engellemediğinden emin olun.
  • Rust’ın Steam’deki dosyalarını doğrulayın
  • Bilgisayarınızı resetleyin

Bu adımları uygulamanıza rağmen çözüme ulaşamıyorsanız Rust Support ekibine mail atarak sorununuzu çözmesi için yardım isteyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir