AKP’li Mehmet Metiner, İBB adayı tarafını açıkladı; isim verdi

Eski AKP AKP milletvekili Mehmet Metiner, partisinin İBB adaylığında rengini belli etti. İsimleri öne çıkan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve eski Bakan Murat Kurum’a dikkat çekmek istediğini belirten Metiner, teşkilatın gönlündeki adayın Tevfik Göksu olduğunu ileri sürdü.

Mehmet Metiner sosyal medya hesabından, “İstanbul’da AK Parti’nin Büyükşehir belediye başkan adayı kim olabilir? Herkesin merak ettiği konu bu. İki isme dikkat çekeyim: M. Tevfik Göksu ve Murat Kurum. Teşkilatın gönlündeki aday bence M. Tevfik Göksu. Şimdilik bu kadar” ifadelerini kullandı.

Metiner, Göksu için, “Esenler’i nasıl dönüştürdüğüne tanığız. Esenler’de neler yaptığına da. Senin ufkuna İmamoğlu yetişemez. Senin arkanda devasa bir başarı hikayesi var. İmamoğlu ise sadece imaj. Gurur duyuyoruz seninle, bilesin!” diye yazdı.

Metiner, bir sonraki paylaşımında ise aday seçiminde iki kritere dikkat edilmesi gerektiğini yazdı. Metiner, “Teşkilatın kabulü sağlanmalı. Teşkilatın kabulü yoksa başarı olmaz. Halkın gönlünde değilsen teşkilat ne yapsa boş. Halka ve teşkilata rağmen olmaz.” dedi.

Metiner’in paylaşımı şöyle:

“AK Parti aday seçiminde 2 kritere dikkat!

– Teşkilatın gönlü.

– Halkın gönlü.

Halka sorulmalı doğrudan.

Teşkilatın kabulü sağlanmalı.

Teşkilatın kabulü yoksa başarı olmaz.

Halkın gönlünde değilsen teşkilat ne yapsa boş.

Halka ve teşkilata rağmen olmaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir