Dev Bitcoin Balinası Satıyor: ‘Riskli’ Altcoin Düşüşe Geçti

Token sözleşmesinde güvenlik açığı olduğu tespit edilen Lido DAO (LDO), ünlü bir balinadan da darbe alıyor. Bitcoin yatırımcısı olan ünlü şirket Brevan Howard, bugün merkezi borsalardan altcoin rezervlerini boşaltmaya başladı.

Lido (LDO), balina satışları ve güvenlik açıklarıyla gündemde

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Blockchain güvenlik firması Slow Mist, bugün Lido’nun piyasa manipülasyona açık olduğunu bildirdi. Rapora göre Lido’nun token sözleşmesi “sahte mevduat” yatırmaya izin veren açıklar içeriyor. Slow Mist, bu noktada Lido ekibini ve altcoin yatırımcılarına ciddi uyarlar gönderedi.

Bununla birlikte, kurumsal Bitcoin yatırımcısı Brevan Howard (eski adıyla Dragonfly Capital), merkezi borsalara gönderdiği yüklü miktarda LDO ile endişeleri artırıyor. On-chain verilere göre şirket, dün Binance ve Coinbase cüzdanlarına 1.18 milyon dolar değerinde LDO aktardı. Şirketin ortalama satın alma fiyatının altında düşen LDO pozisyon, satış baskısı ihtimalini güçlendiriyor.

SpotOnChain, söz konusu Brevan Howard işlemleri hakkında şunları raporluyor:

Brevan Howard Digital (eski adıyla Dragonfly Capital), son 3 gün içinde Binance ve Coinbase Custoday’e ortalama 1,57 dolardan (1,18 milyon dolar) toplam 750 bin LDO aktardı. VC en son 17 Mayıs’ta (114 gün önce) CEX’e ortalama 2,28 dolardan para yatırdı. Mevcut LDO rezervi 7,08 milyon LDO (10,8 milyon dolar).

LDO fiyatı düşüş gösteriyor

Piyasa değerine göre 34.sırada yer alan LDO, son gelişmelerin ardından piyasa genelinden bağımsız %2,5 değer kaydetti. İlk sert düşüş, 10 Eylül’ün erken saatlerinde meydana geldi. Altcoin şu anda 1.48 dolar bölgesine işlem görüyor. BTC ve ETH aynı zaman diliminde yatay hareketlerini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx