Dışişlerinde Hakan Fidan’a ‘içeriden’ gönderilen ‘ifşa’ mesajı

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu, ‘Hakan Fidan’a yollanan ifşa mesajı’ başlıklı köşesinde bazı iddialara yer verdi.

Eski diplomat Mehmet Fidan, Dışişleri Bakanlığı’nda yasa dışı faaliyetler yapıldığını ve kişisel verilerin yayıldığını öne sürdü.

Fidan, “Vize işlerinde usulsüzlük var” dedi. Fidan ayrıca, hukuka bağlı memurlara psikolojik eziyet yapıldığını ve namuslu memurların kötü gösterildiğini belirtti. ‘FETÖ’ iltisaklı bazı isimlerin dosyalarının ise kapatıldığını ifade etti.

Terkoğlu, Fidan’ın, Dışişleri Bakanlığı’ndaki usulsüzlükleri ses kayıtlarıyla belgelediğini yazdı. Fidan, “Vize işlerinde ciddi usulsüzlükler var ve bu durumu kanıtlayan kayıtlar mevcut” diye aktardı. Terkoğlu, “Mehmet Fidan, tüm usulsüzlükleri ifşa edeceğini ve Hakan Fidan’dan temizlik beklediğini söylüyor” diye yazdı.

Barış Terkoğlu şunları kaydetti:

“Aradığım Mehmet Fidan, yolladığı e-postayı ve içeriğini doğruladı. İstihbarat kökenli bir Dışişleri Bakanı olan Hakan Fidan’dan önce dışişlerini arındırmasını beklediğini, bu nedenle 37 yıl Dışişleri’nde bulunmuş bir bürokrat olarak Fidan’a çok sayıda e-posta attığını söyledi. Derdinin hukuk devletine ulaşmak olduğunu söyleyen eski diplomat “Hariciye içinde yıllardan beri olup biten kanunsuzlukları birer birer ifşa edeceğim” diyordu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx