‘Yerlikaya hakkında FETÖ dosyası hazırladı’ iddiasına Soylu’dan yanıt

28 Mayıs’ta yapılan ikinci turun ardından mazbatasını alan ve yemin eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabinesini açıkladı. Erdoğan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı Süleyman Soylu’dan boşalan İçişleri Bakanlığı’na atadı. Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberinde Soylu’nun, Yerlikaya hakkında bir ‘FETÖ dosyası’ hazırlayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunduğu iddia edildi. Soylu, Twitter’dan yaptığı açıklamada iddiaları ‘yalan ve iftira’ olarak nitelendirdi, suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Halk TV’de yer alan habere göre, eski İçişleri Bakanı Soylu’nun, Yerlikaya hakkında bir ‘FETÖ dosyası’ hazırlayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunduğu iddia edildi. Erdoğan’ın, sunulan dosya için ihtiyatlı davrandığı ve Yerlikaya hakkındaki iddiaları sordurduğu öne sürülen haberde ‘iddialar gerçek dışı’ yanıtı verilen Erdoğan’ın, Yerlikaya’yı bakan olarak atadığı belirtildi.

Süleyman Soylu, iddialar üzerine Twitter’dan açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Bakanlık dönemimizde aleyhimizde iftira ve yalan içeriklerle yüzlerce kez kurgu haberler gerçekleştiren Halk TV yayın organının malum muhabiri, bugün de benzer şekilde bir iftira ve yalan haberin altına imza atmıştır. Her programlarında şahsıma ve uyguladığımız politikalara hasımlık yapan bu yayın kuruluşu belli ki iftira ve yalan kampanyasını sürdürmeye devam edecektir. Bugün ortaya atılan yalan ve iftira içerikli haber nedeniyle Halk TV ve muhabiri hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir