Tarihi gün! Fenerbahçe’de Olağanüstü Tüzük Tadili Genel Kurul Toplantısı düzenleniyor

Fenerbahçe’de tarihi bir gün yaşanıyor. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda 10.30’da başlayan Olağanüstü Tüzük Tadili Genel Kurul Toplantısı’nda birçok önemli değişiklik kongre üyelerinin onayına sunulacak.

AÇILIŞI FETHİ PEKİN YAPTI

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, Genel Kurul’da açılış konuşmasını yaptı. Fethi Pekin’in sözlerinden öne çıkanlar;

* Temsilci üyeliğin kaldırılması için oylama yapacağız.

* Bir kongre üyemiz, 4 bin kişiye referans olarak kongre üyesi olunmasına yardımcı olmuş.

* Kadına, çocuğa ve diğer canlılara şiddet eylemlerinden sabıkası olanlara üyelik açmayacağız!

GÖRÜŞÜLECEK KONULAR

1- Mevcut tüzükte 200 olan başkan adaylığı için gerekli olan imza sayısı 500’e çıkarılacak.

2- Kulüp başkanlığı görev süresi değişmeyecek ve 3 yıl olarak kalacak ancak 4 dönem sınırlaması gelecek. Böylece 12 yıldan fazla başkan ve yönetim kurulu üyesi görev yapamayacak. Ancak 12 yıllık görev sonrası 3 yıl ara verilip tekrar adaylık söz konusu olabilecek.

3- Başkan adaylarına listelerini seçimden 1 hafta önce sunma şartı getiriliyor. Daha önce cumartesi-pazar olan seçimde üyeler cumartesi sabahı itibarıyla listeleri görebiliyordu.

4- Stadyumun adının Atatürk Stadyumu olarak değiştirilmesi talebi de genel kurulda son gündem maddesi olarak ele alınacak.

ALİ KOÇ

“Tarihi bir güne hep beraber tanıklık edeceğiz. Hepimiz, birbirimizle ne kadar gurur duysak, iftihar etsek az. Sizi biraz mesajlarımızla sıkboğaz ettik. Whatsapp mesajlaşma sistemine, kongre üyeleriyle bu ortamda mesajlaşan tek kulübüz Türkiye’de, başladık. Faydalarını gördük. Dijital dünyada SMS mesajları eskisi gibi okunmuyor. 6 bin üzerinde katılım var. Hepinizden Allah razı olsun.”

“FENERBAHÇE İSMİ KULLANILMIYOR”

“Bazen görüyorsunuz, bazen göremeyebiliyorsunuz. Fenerbahçe ismi her zaman kullanılmıyor. Boks, yüzme, atletizm her yerlerde rekorlar kırıyoruz. Olimpiyat kotaları tek tek gelmeye başladı. Kuzey Tunçelli kardeşim, hem 800 hem 1500 metrede Türkiye rekorları kırarak kotayı aldı. Söz konusu Fenerbahçe olunca geleneksel medyada sporcularımızın yanında Fenerbahçe sporcusu yazılmıyor. Üzülüyoruz. Tepkimizi de koyduk. Pek çok alanda futbolun tatilde olduğu dönemde de rekorlar, başarılar üst üste geliyor. Hepsiyle ne kadar gurur duysak azdır.”

“BİR TEK BİZ KALDIK”

“Geleneksel rakiplerimiz arasında amatör branşlarda bayrağı en yüksekte tutan, tek hedefi şampiyonluk olan sadece Fenerbahçe Spor Kulübü kaldı. Bunu yapmanın, hele bugünün şartlarında kolay olmadığını biliyorsunuz.”

Ayrıntılar geliyor..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx